Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

        1 - EKİP42 projesi içerisinde, okullarımızdaki yerel kitap okuma faaliyetleri nasıl yürütülecek?

       Okul bünyesinde yapılmakta olan kitap okuma faaliyetlerinin, EKİP42 kapsamında tüm okullarda (özel ve resmi okullar) kurulması gereken Kitapseverler Kulübü/Topluluğu bünyesinde yürütülmesi beklenmektedir.

        2 - EKİP42 kapsamında egzersiz çalışmaları yapılacak mı?

       2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında EKİP42 kapsamında herhangi bir egzersiz çalışması yapılmayacaktır.

        3 - Okunan kitapların sisteme düzenli olarak işlenmesi neden önemlidir?

       Okunan kitapların sisteme düzenli olarak işlenmesi; "Haftanın İlk Beşi", "Okunmakta Olanlar" ve "En Çok Okunanlar" gibi Konya genelinde okunan kitapların istatistiklerinin ve okunma oranlarının doğru tespiti ve paylaşılması bakımından önemlidir.

        4 - Sisteme kitap kaydı yaparken sayfa sayısı neden önemlidir?

       Dönem sonlarında öğrencilerin okudukları haftalık ortalama sayfa sayısı dikkate alınarak ödüllendirilmelerin yapılması düşünüldüğünden sayfa sayıları önemli bir değerlendirme ölçütüdür. Ayrıca bir kitabın birden çok basımı olmasından dolayı (özellikle sayfa sayılarında çok büyük değişiklikler olanlar için) hangi kitabın okunduğu bilgisinin gerçeğe uygun alınması açısından önemlidir.

        5 - Öğrencilerimizin eylül ayından itibaren okuduğu kitapları modüle girebilir miyiz?

       Okullarımızın eğitim öğretime başladığı tarihten (Eylül 2018) itibaren, öğrencilerinizin okudukları kitapların sisteme girilmesi Müdürlüğümüzce uygun görülmüştür.

        6 - Öğrenciler sisteme giriş için kullanıcı adı ve şifrelerini nerden alacaklar?

       Öğrenci kullanıcı adı ve şifreleri, öğrencilerin modüle kaydı sırasında sistem tarafından oluşturulmaktadır. Okul idaresi veya sorumlu öğretmen tarafından kullanıcı adı ve şifrelerin öğrencilere duyurulması gerekmektedir. Hazırlanan sistem, ilk girişten sonra tüm üyelerde olduğu gibi öğrencileri de şifrelerini değiştirmeye yönlendirecektir. Öğrencilerin şifrelerini unutmaması gerektiği ile ilgili duyuru ve hatırlatmalar yapılmalıdır. Şifresini unutan öğrencilere, öğretmenleri ve okul yöneticisi tarafından yeni şifre belirleme izni verilmiştir.

        7 - Sizden gelenler bölümünde etkinlik fotograflarımızın yayınlanması için ne yapmalıyız?

       Projemizin etkinlikleri ile ilgili yüksek çözünürlükteki fotoğrafların; ilçe milli eğitim müdürlüklerinin, okulların internet sitelerinde, projemizin sosyal medya hesaplarında, www.ekip42.meb.gov.tr sitemizde paylaşılması ve paylaşılan fotoğrafların özenle seçilmesi beklenmektedir. Paylaşılan fotoğraflarda öğrencilerimizin fotoğraflarının olmamasına dikkat edilmelidir. Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz fotografları "konyaarge42@gmail.com" mailimize göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

        8 - “Her gün ailemle kitap okuyorum.” isimli etkinlik saatlerini nasıl belirlemeliyiz?

       Öğrencilerin Velileriyle kitap okumayı bir alışkanlığa dönüştürmesi için hazırlanan “Her gün ailemle kitap okuyorum.” isimli etkinlik kapsamında gönderilen SMS ya da davet mektuplarında başlama saati (20.00) dışında herhangi bir sınır ya da süre konulmaması gerekmektedir.

        9 - Yeni açılan bir kurumuz. Sisteme nasıl dahil olacağız?

       Yeni açılan okulların projemize dâhil olması için il yürütme kurulu ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No:4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü © - Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım ve Yazılım: Ali ALTINSOY & Halil SEYDİOĞLU